Оригінал статті можна прочитати ТУТ.

В житті існує справді дивовижне вміння - максимізувати свої сильні сторони та грати на них, за кожної можливості. Це не лише допомагає вам бути більш успішними, а ще й підвищує рівень енергії, коли ви використовуєте свої таланти.


І в роботі, і в стосунках і в творчих хоббі використовувати свої сильні сторони - це чудова тактика для успіху.

З іншого боку ігнорування ваших слабкостей може зіграти з вами злий жарт.

Скільки разів ви казали собі "Це, напевне, просто не моє..."? Будь то електронні таблиці, підприємництво, малювання, серфінг або публічні виступи. Як не дивно, якщо ви будете уникати чогось, бо не достатньо талановиті в цьому, то досягнете лише невдоволення собою. 

За словами відомого професора психології Стенфордського університету Каролайн Двек, найуспішніші люди в житті вірять, що все здатне розвиватися та рости. Світогляд зростання, як показують досліди, напряму впливає на впевненість у собі. Адже всі випробування такі люди зустрічають з оптимізмом та бачать їх, як можливість вдосконалитися. 

Думка про те, що ваші таланти є незмінними і ви ніяк не можете на них вплинути - це велика брехня, яка сильно вас обмежує.

Вам просто слід переналаштувати свій мозок на те, що ви здатні розвинути в собі будь-яку навичку, якщо прикладете до цього достатньо зусиль та часу. Практикування нових навичок допомагає вам ставати більш ефективними та відкриває нові можливості у цьому світі. 

Щоб розвинути світогляд зростання, починіть з наступного. 

1. Визначте навички, які вважаєте недостатніми та незмінними.

В чому ви почуваєте себе "на узбіччі"? До чого вас тягне, але ви думаєте, що не маєте здібностей до цього? Виявлення цих навичок - це перший крок у створенні плану дій щодо їх вдосконалення. Спробуйте перерахувати всі речі, які, на вашу думку,  вам вдаються недостатньо добре. Обведіть один-два пункти, які ви хочете покращити. І вуа-ля, у вас є навик, у який варто вкладати свою енергію.

2. Вимірюйте зусилля та результати.

Ніхто не прокидається найкращою гімнасткою світу. Також ніхто не стає дивовижним публічним оратором, лише дихаючи. Кожен, хто в чомусь великий, присвятив цьому час та енергію.

Все може і буде ставати краще завдяки зусиллям. Якщо ви будете фіксувати свій прогрес, це буде надихати вас рухатися далі.

3. Знайте, що це завжди складно, та всеодно дійте.

Всі, хто досягають результатів, проходять через дискомфорт. Найуспішніші також. Вони переходять на наступний рівень. ВОни відчувають дискомфорт і всеодно продовжують. 

Світогляд зростання рухає вас в сторону цього дискомфорту, а не від нього. Дискомфорт - це ознака росту.

Пригадайте ці 3 поради, коли знову будете думати, що вам бракує в чомусь таланту. Світогляд зростання допоможе вам усвідомити, що ви не бездарні, ви просто не достатньо досвідчені та занадто тиснете на себе. 

Якщо ви дійсно хочете отримати якийсь досвід, створити щось або здобути нове вміння, не дозволяйте кільком невдалим спробам вас зупинити. Ви не застрягли. Ви просто не достатньо зробили, щоб освоїти це та вийти на новий рівень. Палко вірте, що ви можете, і ви зможете!

Максі Маккой